Centra logistyczne
i e-commerce
Posiadamy ponad 10-letnie doświadczenie w obsłudze centrów logistycznych, dystrybucyjnych oraz w gospodarowaniu odpadami związanymi z obsługą procesów zwrotów e-commerce. Przejmujemy od klientów działania niezwiązane z podstawową działalnością tak, by już na etapie powstawania odpadów w procesie produkcji i łańcuchu dostaw, zwiększyć efektywność ich zagospodarowania, przyczyniając się do obniżenia kosztów i redukcji śladu węglowego.

Co robimy?

Oferujemy kompleksowe usługi zarządzania odpadami dla centrów logistycznych i firm działających w branży e-commerce/fulfillment/3PL.

Tworzymy systemy gospodarowania odpadami. Organizujemy procesy odbioru, transportu, zagospodarowania odpadów takich jak kartony, palety, plastikowe opakowania czy folie. Zarządzamy również procesami niszczenia towarów reklamacyjnych/niezgodnych jakościowo.

Dzięki eksperckiej wiedzy naszych specjalistów wspieramy firmy w optymalizacji procesów magazynowych i doborze odpowiedniej infrastruktury technicznej do gromadzenia/zagęszczania odpadów. Wskazujemy potencjalne źródła oszczędności, zarówno te ekonomiczne, organizacyjne, jak i środowiskowe.

Jak działamy?

Nasze rozwiązania są indywidualnie dopasowane do potrzeb i wymagań każdego obiektu.

Działamy zgodnie z najnowszymi standardami w zakresie gospodarowania odpadami, co gwarantuje naszym klientom pełną transparentność, wysoką jakość świadczonych usług i maksymalne korzyści ekonomiczne. Działamy w duchu circural economy, ponieważ wszystkie zasoby są ograniczone. Nie ma lepszego powodu, by odpady zamieniać w surowce wtórne.

Dlaczego my?

1000000
Mg
Przekazaliśmy do papierni ponad milion ton różnego rodzaju makulatur
5
sieci handlowych
Obsługujemy 5 największych sieci handlowych w Polsce wg Listonic.com
90
rodzajów frakcji
Odbieramy ponad 90 różnych frakcji
surowców wtórnych i odpadów
(w tym niebezpiecznych)
Projekt i audyt
Zaprojektujemy skrojony na miarę system gospodarki odpadami na obiekcie. Jeśli Twój obiekt już funkcjonuje - przeprowadzimy bezpłatny audyt, wskazując potencjalne możliwości usprawnienia systemu.
Odbiór odpadów
Folia i odpady kartonowe to nie wszystko. Odbierzemy również wszelkie pozostałe odpady związane z działalnością obiektu: zużytą odzież roboczą, palety, elektroodpady itp. Dla centrów obsługi zwrotów świadczymy usługi niszczenia produktów reklamacyjnych.
Korzystne rozliczenie
Rozliczenia transakcji sprzedaży opieramy na niezależnych, branżowych wskaźnikach. Daje to Wytwórcy odpadu wyższe przychody z tytułu sprzedaży surowców wtórnych, niezależnie od koniunktury na rynku.
Chcesz podjąć współpracę?
Skontaktuj się z nami!